Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celkový vzhled:http://www.dogs-in-canada.com/breeds/retriever_golden.html

symetrický, statný, vyvážený pes vyrovnaného pohybu s laskavým výrazem

Charakteristika:

poslušný, inteligentní a vyjadřuje přirozenou pracovní schopnost

Povaha:

laskavá, přátelská a důvěřivá

Hlava a lebka:

vyvážená a dobře stavěná, lebka široká, bez hrubých rysů, dobře sedí na krku, čenich je dobře vyvinutý, široký a hluboký, délka nosní části je přibližně rovna délce části lebeční, nos je černý

Oči:

temně hnědé a mají tmavá víčka, dobře posazené do stran

Uši:

střední velikosti, zavěšené přibližně v rovině očí

Morda:

silné čelisti, které mají dokonalý, pravidelný a úplný nůžkový skus, to znamená, že horní řezáky těsně překrývají spodní řezáky a rostou rovně z čelistí

Krk:

dostatečně dlouhý, suchý a svalnatý

Přední končetiny:

jsou rovné s dokonalým kostěným podkladem, ramena dobře přiléhají, má dlouhé lopatky se stejně dlouhým ramenem, což umisťuje končetiny pod tělo, loketní klouby jsou pevné

Trup:

vyvážený, dobře svázaný, hrudník je prostorný a hluboký. Žebra jsou dlouhá, pružná, hřbet pevný, rovný.

Zadní končetiny:

http://club.euronet.be/jp.vandeput/jachamp.htmlbedra a končetiny jsou silné a svalnaté, dobře utvářená stehna a lýtka, dobře zaúhlené kolenní klouby. Hlezna jsou rovná. Při pohledu zezadu nevytáčejí se ani dovnitř ani ven. Zásadně nežádoucí je kravský postoj.

Tlapy:

kulaté, kočičí

Oháňka (prut):

nasazena a nesena ve výši hřbetu, délkou dosahuje ke hleznu, bez kadeře nebo zakroucení na špičce

Pohyb:

živý a energický. Pohyb předních i zadních končetin je přímý a pravidelný. Krok je dlouhý, bez náznaků nepravidelného pohybu předních končetin.

Osrstění:

hladké nebo mírně zvlněné s dobrou podsadou, nepropustnou pro vodu

Zbarvení:

jakýkoliv odstín zlaté nebo krémové, nikdy ne červené či mahagonové. Několik bílých chloupků je přípustné pouze na předhrudí.

Velikost:

kohoutková výška psů je 56 - 61 cm, fen 51 - 56 cm

Vady:

jakékoliv odchylky od výše uvedených bodů musí být považovány za vady a jejich závažnost musí být vztahována podle stupně projevu vzhledem ke standardu

Poznámka:

psi musí mít dvě zřetelná normální varlata, zcela sestouplá do šourku

http://www.guidedog.org/Aboutgdf/aboutgdf.htmVLASTNOSTI PLEMENE

Charakter
Zlatý retriever má vyrovnaný temperament, to znamená, že není ani hektický a ani nervózní. Je velmi živý a veselý, dokáže se velmi rychle přizpůsobit každodenním situacím a to s velkou pohodou a bez bázně. Dokáže se nadchnout pro mnohá "zaměstnání", má velikou radost z pohybu a ještě ve vysokém věku velmi hravý. GR vyniká dokonalou chutí k poslušnosti a je velmi snadno ovladatelný. Je velmi vázán na člověka a miluje když se může účastnit všech aktivit svojí "lidské smečky". Čím více je integrován do rodinného života, tím více je s člověkem spojen a rád se mu podřídí.

Výcvik
http://www.hsutopia.com/cooper/cooper.html I ten velmi snadno ovladatelný GR musí být vycvičen, neboť jeho od narození přirozený lovecký smysl je potřeba uvést do správných kolejí. Hlavní úloha GR je aportování zvěře. Byl vyšlechtěn pro "práci po výstřelu", což znamená, že střelenou zvěř přináší svému vůdci. V první řadě je využíván při lovu kachen a drobné zvěře. Jeho vynikající vlastnosti pro dohledání a přinášení zvěře, jeho vynikající nos, jeho ohromná chuť do práce ve vodě z něj dělají prvotřídního loveckého psa. Dnes bývá kromě loveckého využití nasazen také jako pes záchranář, slepecký, při hledání výbušnin a drog, často bývá využit i jako doprovodný/asisteční pes pro postižené. Našel uplatnění i v canisterapii. Aby mohl všechny tyto úlohy mistrovsky zvládat je třeba aby byl snášenlivý s ostatními psy, zvířaty a také s lidmi. Každá forma agresivity, bázlivosti, sklon k bojovnosti a nervozita jsou naprosto nežádoucí. Pro svoji snadnou ovladatelnost se dá všem úkolům snadno vycvičit. Tyto jeho vlastnosti udělaly z GR jednoho z nejoblíbenějších plemen psa na celém světě. Je schopen všestranného použití, pouze jako pes obránář by neobstál. K tomu mu chybí prostě ta požadovaná ostrost, protože kousavý GR prostě není GR!!


Klasické zaměstnání pro "rodinného goldena", je hra /práce/ s peškem(dummy).


S tímto, původně z Anglie pocházejícím,"lněným pytlíkem", který je k dostání v nejrůznějších hmotnostních variantách, lze dokonale simulovat loveckou práci.


http://thaneinfo.com/sheru/index.htm Ideální GR je pozorný, vyrovnaný a klidný, nevyžaduje neustálou pozornost svého vůdce. Musí zvěř popř. peška dobře označit, dobře si zapamatovat místo zhasnutí, a to i třeba delší čas. Pokud je vyslán pro aport, tak by měl být při vyhledávání vytrvalý, mít vlastní iniciativu, měl by mít dobrý nos a být schopen zvěř najít. Měl by pracovat v každém terénu a za každého počasí a být ochoten pracovat ve vodě bez velkého pobízení. GR pracuje, aby se líbil svému vůdci a je v dobrém kontaktu s ním, ale nesmí mít na něm přehnaně závislý. Pokud našel zvěř (peška), tak by ho měl rychle a korektně s měkkou hubou přinést zpět a také korektně předat.

Proč DNA profil?

Výsledky této analýzy je možné použít k:

1.určení rodičovství

2.individuální identifikace jedince-je-li už jednou určen psovi DNA profil, je možné jej kdykoliv potom podle něj dohledat a prokázat totožnost, i když je zbaven jakýchkoliv zevních označení (známek, tetování, čipů apod.). DNA profil jedince je naprosto individuálně specifický a s výjimkou jednovaječných dvojčat neexistují dva jedinci, kteří by se ve svém profilu shodovali. Této skutečnosti lze potom využít v případě krádeže a znovunalezení jedince pro důkaz jeho identity, v případě náhodných či cílených záměn, pojišťovacích podvodů apod.

3.výběr nejvhodnějších jedinců k plemenitbě-z určených DNA profilů skupiny zvířat lze stanovit stupeň heterozygotnosti, určit zvířata s nejmenším koeficientem inbreedingu, oddálit nežádoucí vlivy příbuzenské plemenitby.…

4.DNA je po skončení analýzy archivována a lze ji v budoucnu použít i k jiným analýzám, např. dědičných chorob apod. V době tryskového vývoje genetiky by bylo v budoucnu možné ušetřit si spoustu zklamání (např. DKK).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Retrívráčci

(Goldinka, 23. 11. 2007 18:18)

Pokud chcete vidět mojí tak je na : http://zlaty-retrivr-goldie.vyjimecny.cz

Retrívráčci

(Goldinka, 23. 11. 2007 17:58)

Máš moc pěknou stránku, moc se mi líbí. úúúúúúúúúúžasný obrázky

retrívr.

(did., 12. 11. 2007 19:28)

ty jsou tak miloučký!!!

MILOVNICE PSU A KOCEK!!!!:)

(KIMCA, 12. 4. 2007 14:59)

AHOJ MAS TO TU MOC PEKNY MAM RADA PSY ZLATY RETRIVRY KOKRSPANELI MALAMUTY A DALMATINY TAK JESLI SE VAM POVEDE NECO SEHNAD POSLETE ME TO PROSÍÍÍM NA MEJL TADY JE:KPeskarova@seznam.cz